Aktualności Domku w Białce

Białka Tatrzańska Noclegi

Poczuj hokej na nartach!

Od początku sezonu zimowego 2017/2018 w kasach Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska obok Domku w Białce do nabycia są bilety na mecze Polskiej Hokej Ligi.

czytaj więcej
Białka Tatrzańska Noclegi

W Tatrach 2 i pół metra śniegu.

Na Kasprowym Wierchu ponad 2 i pół metra białego puchu. Dziś śnieg zaczął sypać ponownie. Wiele szlaków nie jest przetartych. Cały czas obowiązuję trzeci stopień zagrożenia lawinowego.

Przed nami pochmurny czwartek, w piątek wysoko w Tatrach możliwe są przejaśnienia, więcej słońca czeka nas w weekend.

Oto komunikat turystyczny TPN:

"Warunki do uprawiania turystyki są zmienne. W części reglowej szlaki są przetarte, a drogi prowadzące do schronisk są przepłużone. W wyższych partiach Tatr szlaki są zasypane śniegiem, zawiane, a ich przebieg jest niewidoczny. W wielu miejscach są zaspy, a na graniach nawisy śnieżne. Tylko na niektórych szlakach powyżej schronisk założone są pojedyncze ślady. Dodatkowym utrudnieniem jest padający śnieg i mgła, które ograniczają widoczność i utrudniają orientację w terenie. Do uprawiania turystyki w tej części Tatr niezbędny jest sprzęt zimowy. Chodzenie po głębokim śniegu znacznie wydłuża i utrudnia wędrówkę, a także zabiera sporo energii, co należy uwzględnić przy planowaniu wycieczek."

Podadrawiamy i życzymy miłego dnia Domek w Białce

Białka Tatrzańska Noclegi

Garmin Winter Sports Festival 2018

W dniach 2-3 lutego w Białce Tatrzańskiej nieopodal Domku w Białce odbędą się jedyne na świecie zawody, w czasie których rywalizować będą specjaliści od freestyle’owych ewolucji na nartach, snowboardach i rowerach.

czytaj więcej
Białka Tatrzańska Noclegi

Rusza sprzedaż skipassów TATRYSKI online!

Rusza sprzedaż skipassów TATRYSKI online!

Kup karnet wcześniej i zyskaj nawet do 20% rabatu!

Dnia 4 listopada 2017 TATRYSKI rozpoczyna sprzedaż skipassów online na sezon 2017/2018. Dla wszystkich, w tym także dla gości którzy wybrali Domek w Białce, którzy już nie mogą się doczekać pierwszych szusów mamy świetną wiadomość - do 24 grudnia 2017 skipassy, które będą aktywowane dopiero w sezonie wysokim, można zakupić w cenie obowiązującej podczas sezonu niskiego.

czytaj więcej
Białka Tatrzańska Noclegi

Kotelnica najlepszym ośrodkiem w Polsce

Kotelnica Białczańska ponownie najlepszym ośrodkiem narciarskim w Polsce!

W dniach 17-19 listopada w austriackim Kitzbühel odbyła się ceremonia wręczenia prestiżowych nagród narciarskich – World Ski Awards. Wśród polskich reprezentantów nagrodę odebrali przedstawiciele kompleksu Kotelnica Białczańska z Białki Tatrzańskiej, któremu to przypadł zaszczytny tytuł – Poland’s Best Ski Resort 2017, czyli najlepszego ośrodka narciarskiego w Polsce.

czytaj więcej
Białka Tatrzańska Noclegi

połączenie na stokach Białki Tatrzańskiej

Historyczne połączenie na stokach Białki Tatrzańskiej!

Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska wraz z Bania Ski & Fun od tej zimy będą połączone ze stacją Kaniówka. Łącznikiem będzie 400-metrowy wyciąg orczykowy usytuowany na zboczach Wysokiego Wierchu, z którego wytrawni narciarze bedą mogli podjąć próbę dojechania na nartach pod Domek w Białce.

czytaj więcej
Białka Tatrzańska Noclegi

TPN zaprasza do wędrowania z przyrodnikami.

Tatrzański Park Narodowy zaprasza chętnych do jesiennego wędrowania z przyrodnikami.

- Nasze wakacyjne wędrówki cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że postanowiliśmy pospacerować wspólnie z chętnymi również jesienią - informuje Paulina Kołodziejska z Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Wspólne wędrówki odbywać się będą we wrześniowe soboty. - Ruszamy już 9 września. Nie są to przejścia typowo turystyczne, raczej spacer połączony z edukacją przyrodniczą. Udział jest bezpłatny - dodaje Paulina Kołodziejska.

TPN kieruje zaproszenie głównie do rodzin z dziećmi, a nie do grup zorganizowanych. Na stronie internetowej TPN znaleźć można opisy tras i harmonogram wycieczek. 

Domek w Białce to doskonała baza wypadowa do jesiennego wędrowania w górach.

Białka Tatrzańska Noclegi

BIAŁKA TATRZAŃSKA JAKO BIEGOWA STOLICA GÓR ?

Przybywajcie na piknik biegowy.

Przed nami 2. edycja największej letniej, biegowej imprezy na Podhalu.

3-dniowy piknik obfituje różnorodnością dystansów, zatem każdy Ściagac znajdzie coś dla siebie!

czytaj więcej
Białka Tatrzańska Noclegi

Domek w Białce

Warunki do szusowania - idealne.

Pogłoski o końcu zimy okazały się przedwczesne.

 

czytaj więcej
Białka Tatrzańska Noclegi

Łomnica

Na Łomnicy to był dopiero huraganowy wiatr.

Na Łomnicy po słowackiej stronie Tatr wichura osiągała prędkość huraganu.

czytaj więcej
 1 2 3 >