Aktualności Domku w Białce

Białka Tatrzańska Noclegi

Goniacka

(data wpisu: 2018-07-12)

Goniacka Białka Tatrzańska, czyli wielkie święto biegów górskich!

Już w ten weekend na terenie Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska - obok Domku w Białce - odbędzie się trzecia edycja pikniku biegowego – Goniacka Białka Tatrzańska. W tym sezonie uczestnicy ścigać się będą na dwóch dystansach – 10km oraz 21km.

Piknik Biegowy Goniacka Białka Tatrzańska z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem wśród gości Domku w Białce. Tegoroczna, trzecia edycja imprezy, składać się będzie z dwóch biegów – z samego rana zawodnicy wyruszą na trasę Goniacki Het na Grapę, czyli półmaratonu górskiego liczącego 21 kilometrów, popołudniu natomiast na stracie stawią się uczestnicy biegu na 10 kilometrów - Dycha Cy Nie Dycha.

Goniacka Het na Grapę to bieg o średnim stopniu trudności, z pięknymi widokami na Tatry. Ten górski półmaraton posiada limit czasu 5 godzin. Dycha Cy Nie Dycha to krótszy bieg, charakteryzujący się również średnim stopniem trudności. Liczy dokładnie 10 kilometrów i 1 metr a limit czasu na pokonanie trasy wynosi 2 godziny i 30 minut. W jednym oraz drugim biegu może maksymalnie wystartować po 400 zawodników, którzy na mecie zostaną sklasyfikowani w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz klasyfikacji OPEN kobiet i mężczyzn. Wszystkie biegi rozpoczynają się oraz kończą na terenie stacji narciarskiej Kotelnica Białczańska. Cała trasa zawodów otwarta będzie dla kibiców, także nie należy zapomnieć o zabraniu licznej grupy dopingującej!

W czasie trwania imprezy przygotowano też wiele atrakcji dla najmłodszych pasjonatów biegów terenowych. Będzie m.in. bieg dla dzieci na 200m oraz wiele konkursów z cennymi nagrodami.

Zapisy oraz regulamin imprezy dostępne są na stronie internetowej www.goniacka.pl

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska.

Zapraszamy do udziału!

Harmonogram imprezy:

13.07.2018 (piątek)

16:00 – 20:00 Odbiór pakietów startowych oraz ewentualne zapisy na biegi w biurze zawodów

14.07.2018 (sobota)

8:00 Start biegu Goniacka Het na Grapę (21km)

16:00 Start biegu Dycha Cy Nie Dycha (10km)

W trakcie trwania imprezy biegi i konkursy dla dzieci.


powrót