Aktualności Domku w Białce

Białka Tatrzańska Noclegi

Kasprowy w całości otwarty dla narciarzy

Minusowe temperatury i ponad metr śniegu

(data wpisu: 2016-02-18)

Minusowe temperatury i ponad metr śniegu pozwoliły otworzyć dla narciarzy trasę w Kotle Goryczkowym. Po raz pierwszy w tym sezonie działają także nartostrada i kolej krzesełkowa.

Na początku lutego rozpoczął się sezon narciarski w Kotle Gąsienicowym. Małe opady śniegu i brak możliwości sztucznego naśnieżania w rejonie Kasprowego Wierchu nie pozwalały natomiast na otwarcie wszystkich tras dla miłośników sportów zimowych.

- Z prognoz pogody wynika, że w górnych partiach temperatury będą minusowe przez dłuższy czas. W związku z tym spodziewamy się utrzymania dobrych warunków dla narciarzy. Zakopiańczycy i turyści co roku z niecierpliwością oczekują otwarcia Kasprowego Wierchu. Trasy w dolinach Gąsienicowej i Goryczkowej to jedyne miejsca w Polsce, w których możliwe jest jazda na nartach w prawdziwie alpejskich warunkach na naturalnym śniegu – mówi Patryk Białokozowicz, członek zarządu Polskich Kolei Linowych.

Trasy Gąsienicowa i Goryczkowa to położone najwyżej w Polsce tereny narciarskie. Goryczkowa ma 1400 m długości i 400 m różnicy wzniesień, a Gąsienicowa ponad 2 km długości i aż 600 m różnicy wzniesień. Obie obsługiwane są przez wyciągi krzesełkowe. Wjazd i zjazd ze szczytu Kasprowego Wierchu (1987 m n.p.m.) umożliwia natomiast jedyna w Polsce wysokogórska kolej linowa.

Pierwszy raz w tym sezonie na nartach można zjechać ze szczytu do samych Kuźnic, gdziei szybko i sprawinei dojedziesz z Domku w Białce rezerwując już teraz nocleg w Białce Tatrzańskiej.


powrót