Aktualności Domku w Białce

Białka Tatrzańska Noclegi

Kotelnica najlepszym ośrodkiem w Polsce

(data wpisu: 2017-11-23)

Kotelnica Białczańska ponownie najlepszym ośrodkiem narciarskim w Polsce!

W dniach 17-19 listopada w austriackim Kitzbühel odbyła się ceremonia wręczenia prestiżowych nagród narciarskich – World Ski Awards. Wśród polskich reprezentantów nagrodę odebrali przedstawiciele kompleksu Kotelnica Białczańska z Białki Tatrzańskiej, któremu to przypadł zaszczytny tytuł – Poland’s Best Ski Resort 2017, czyli najlepszego ośrodka narciarskiego w Polsce.

World Ski Awards, utworzone w 2013 roku, są jedyną globalną inicjatywą, działającą na rzecz promocji najlepszych miejsc na światowej mapie turystyki narciarskiej. Przyznawanie prestiżowych nagród liderom branży sprzyja w podwyższaniu standardów, a zatem ma olbrzymi wpływ na rozwój całego narciarstwa. Tegoroczna ceremonia była już piątą w historii World Ski Awards. W tym roku, podobnie jak to miało miejsce w latach poprzednich, goście zostali zaproszeni do luksusowego, pięciogwiazdkowego hotelu A-ROSA, położonego w malowniczym otoczeniu Alp Kitzbühelskich.W trzydniowej imprezie udział wzięli najwybitniejsi specjaliści od spraw turystyki narciarskiej z całego świata w tym z Domku w Białce.

World Ski Awards przyznawane są dla poszczególnych krajów w kilku kategoriach, m.in. Najlepszy Ośrodek Narciarski, Najlepszy Hotel dla Narciarzy czy Najlepszy Hotel Butikowy dla Narciarzy. Zwycięzcy poszczególnych kategorii w danym kraju, otrzymują wyróżnienie na poziomie światowym. Są również kategorie, w których tytuły nadawane są wyłącznie na poziomie międzynarodowym np. Najlepsze Narciarskie Biuro Podróży, Najlepszy Ośrodek Freestyle, Najlepszy Kryty Ośrodek Narciarski czy Najlepszy Nowy Hotel dla Narciarzy.

Zwycięzcy plebiscytu zostali wyłonieni na podstawie wcześniej przeprowadzonego głosowania. Zakończyło się ono pod koniec września i zgromadziło rekordową liczbę głosów, oddanych przez czołowych specjalistów działających w branży turystyki narciarskiej oraz setki tysięcy narciarzy z całego świata w tym gości Domku w Białce. Ocenie podlegały wszystkie ośrodki narciarskie i hotele w miejscowościach turystycznych z 26 najlepszych krajów do uprawiania narciarstwa.

Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska został ponownie uhonorowany tytułem Poland’s Best Ski Resort, czyli odznaczeniem dla najlepszego ośrodka narciarskiego w naszym kraju. Tym samym okazał się bezkonkurencyjny na tle pozostałych 10 polskich kandydatów biorących udział w plebiscycie.Białka Tatrzańska znalazła się zatem w bardzo prestiżowym gronie, wśród takich narciarskich kurortów jak Kitzbühel, Val Thorens, Val Gardena czy Laax. Na uwagę zasługuje również fakt, iż również ponownie najlepszym hotelem dla narciarzy w Polsce został wybrany Hotel Bania Thermal & Ski zlokalizowany u stóp Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej nieopodal naszego Domku w Białce.

Główna nagroda – tytuł World’s Best Ski Resort 2017 –  przypadła w tym roku francuskiemu Val Thorens, które zostało tym samym uznane za najlepszy ośrodek narciarski świata.


powrót