Aktualności Domku w Białce

Białka Tatrzańska Noclegi

Wakacje

(data wpisu: 2018-07-01)

23 czerwca 2018r. swoje letnie jazdy rozpoczyna kolej nr IV Kotelnica Express usytuowana obok Domku w Białce

Na sezon letni przygotowano moc atrakcji oraz najbarwniejsze wydarzenia sezonu tuż obok Domku w Białce.
Poza licznymi imprezami Kotelnica Białczańska oferuje  wiele codziennych atrakcji. Wraz z początkiem wakacji swoje letnie jazdy rozpoczyna kolej nr IV, która kursować będzie na szczyt Kotelnicy aż do końca sierpnia we wszystkie dni tygodnia. Z wierzchołka rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na pasma górskie Tatr, Gorców oraz Pienin a także na Domek w Białce.

Kolejną świetną formą aktywnego wakacyjnego wypoczynku są wycieczki rowerowe. Na Kotelnicy swój początek ma wiele tras dla użytkowników dwóch kółek, składających się m.in. na Gravity Park Kotelnica Białczańska, gdzie znajduje się niedawno powstała trasa downhillowa „Kołster”. Na zboczach góry można także spróbować swoich sił w jeździe na terenowych hulajnogach – monsterrolerach, których wypożyczalnia znajduje się u stóp wzniesienia.

Coś dla siebie na szczycie Kotelnicy znajdą także najmłodsi goście, odwiedzający stację. Specjalnie dla nich stworzono tam wyjątkowy plac zabaw - wioskę skrzatów. W drewnianym miasteczku, oprócz domków skrzatów, znajduje się też piaskownica oraz stół służący do gry w „kółko i krzyżyk”. Wizyta w tym miejscu będzie nie lada gratką dla małych turystów, podczas gdy ich opiekunowie będą mogli w pełni nacieszyć się wspaniałym krajobrazem.

Godziny pracy O.N. Kotelnica 23.06.2018 – 02.09.2018

Kolej nr IV czynna

Poniedziałek – Piątek od 10:00 do 18:00
Sobota – Niedziela od 10:00 do 20:00


powrót